Tlačovo-digitálna rada SR – TR-SR podporuje vyhlásenie šéfredaktorov na podporu nezávislých novinárov na Ukrajine a v Rusku

Nezávislí novinári na Ukrajine a v Rusku si zaslúžia podporu a obdiv.

Vladimír Putin rozpútal vojnu. Teraz chce umlčať novinárov, ktorí píšu pravdu o jeho vojnovom zločine. Jeho cenzori spustili útok na ostávajúce slobodné médiá. Tie, ktoré Putin desaťročie označuje za nepriateľov Ruska a agentov zahraničných mocností.

Ruská polícia zatýka novinárov, ktorí chcú, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o protestoch v ruských mestách proti Putinovej vojne.

Ruský cenzorský úrad chce zakázať slobodným médiám a novinárom používať slová ako invázia, útok, ostreľovanie alebo vojna. Chce, aby hovorili o mierovej misii a zverejňovali informácie len z vládnych zdrojov.

Lenže pravdu nemôžu umlčať ani v Rusku a ani na Ukrajine.

Stojíme pri všetkých našich kolegoch, ktorí bránia pozostatky slobody slova v Rusku. Ukrajinskí novinári nebránia len svoju krajinu, ale aj právo nás všetkých na slobodu.

Naši kolegovia sú dnes na Ukrajine v ohrození, ale to sú teraz všetci Ukrajinci. Dôležité je, že sa znovu ukazuje, akí dôležití sú pre slobodnú spoločnosť nezávislí a odvážni novinári.

Naši kolegovia sa snáď rýchlo vrátia zdraví a v bezpečí domov. Naši ruskí a ukrajinskí kolegovia tam však zostanú a zaslúžia si našu podporu a obdiv.

Beata Balogová, šéfredaktorka denníka SME

Peter Bárdy, šéfredaktor Aktuality.sk

Matúš Kostolný, šéfredaktor denníka N

Lukáš Diko, šéfredaktor, Investigatívne centrum Jána Kuciaka

Štefan Hríb, šéfredaktor, týždeň

Jakub Prokeš, šéfredaktor Pravda

Csaba Nyerges, šéfredaktor Új Szó

Jaroslav Vrábeľ, šéfredaktor, Korzár

Alena Pániková, predsedníčka Tlačovo-digitálnej rady SR

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!